Заняття “Дзеркало” із Оксаною Брагінець, 16.02.16

Від Ольга Kляцкина

“Час жити іншими людьми” (с).

Ми часто граємо інших, хоча рідко це зазначаємо, переймаємо звички, рухи, жести, міміку та інтерпретуємо це по-своєму. Увага, завдяки якій ми селекціонуємо щось для себе, є обов’язковим елементом збагачення запасів емоцій, умінь, навичок, задля поповнення колекції життєвих моментів та ситуацій.

Тема заняття : увага.

Для початку ефективної роботи ліпили “СНІГОВУ КУЛЮ”,  себто робили вправу на знайомство. Зустрівшись один з одним у великому колі, було визначено того, хто розпочне вправу, що передбачало собою – чітко та голосно назвати своє ім’я; кожен наступний називав імена починаючи від імені першої особи – закінчуючи своїм, і так до кінця. Останній учасник мав завдання – закрити очі на кілька секунд, за які інші змінили свої місця у колі, та назвати їх імена без попереднього порядку. Знайомство не лише з обличчями кожного, а й з іменами пришвидшило процес згрупування, зближення, відкритості що у наступній вправі дозволило себе почувати більш вільно, розкуто та впевенено.

Наступна вправа була спрямована на визначення лідера та модель поведінки учасників: завдання – вільно пересуватись залою, заповнювати її від країв до середини, і навпаки, у різносторонньому русі. За командою ведучого, залежно від слів, учасники швидко мали скооперуватись у групи з такою кількістю осіб, яку було озвучено. Наприклад: Складаємо групу з 6 осіб (цифра щоразу змінювалась від 1 до 9). Хто не встиг, виявився “зайвим” – покидає територію, але не гру, адже у очікуванні має можливість спостерігати за процесом.

Гра, що спрямована на увагу з урахуванням тактильності дозволила перейти на ще один рівень до більшої довіри та кращого взаєморозуміння, любові до групи, адже як казав Анатолій Миколайович: “Любовь – это касаться и гладить человека”.

Цікавою була вправа “ДЗЕРКАЛО”, мета якої- налагодження контакту з партнерами на сцені. У вільному порядку кожен обрав собі пару, з ким спочатку виконувалось пряме дзеркало, що передбачало собою повільний повтор рухів партнера (права нога – ліва нога).Зі зміною партнера була практика зворотнього – аналогічні рухи, але навпаки (права нога – права нога).

Дискретне дзеркало є повільним повтором прямого дзеркала, але його виконання передбачає рух у ритмі секундної стрілки. Зі змінним успіхом ми перейшли до виконання уповільненого дзеркала – повтор прямого дзеркала із запізненням на ту кількість секунд, на яку ведучий затримується у позиції під час виконання. Варто зауважити про важливість групових дзеркал, які мали місце бути наступними. Спочатку у групах, з 6 осіб (3 дівчини, 3 хлопця), а потім у великому спільному колі виконувались рухи прямого дзеркала. Кожна група, а потім загальне коло, мали трьох лідерів: 1 – загальний лідер, його рухи повторювали усі (представники обох статей); 2 – лідер представників мужньої статі, рухи якого повторювались лише чоловіками; 3 – лідер представниць прекрасної статі, відповідно рухи повторювались лише леді.

Під час виконання ключовими недоліками були: поспіх та відсутність внутрішньої дисципліни деяких учасників.

Для максимальної уваги неабияке значення має внутрішня свобода особистості. Її можна і потрібно розвивати, куштуючи нові “ролі”, смакувати граючи; це зовсім не означає не бути собою, ми завжди були, є і будемо такими, собою, тобто. Нові межі, знищення піднебесних парканів, а чи зміна їх місцерозташування для нас завжди буде відкриттям себе, левітацією, такою собі внутрішньою істиною. Казав колись один анлійський поет “море об’єднує ті країни, які розділяє”. Протиріччя – це ми, але це не наші перешкоди.

Заняття неймовірне, пані Оксані велике спасибі. А кожному хто має/не має можливості використати чи знайти її, і відвідати. Почути, а за цим прийде стан ейфорії!  (звісно, якщо вам вдалось почути)