Мистецтво імпровізації

Імпровізація – це створення витвору у момент його виконання.

Витвором може бути абсолютно все – це лише питання усвідомленої та цілеспрямованої поведінки людини за будь-яких обставин.

Чи може бути витвором: виховання дитини, тарілка супу, бізнес-план і будь-який інший вид людської діяльності? Може. Чи завжди він є таким? Ні.

Імпровізація – це навик усвідомленого ігрового життя. Кожен день, кожну хвилину людина потрапляє до ігрових ситуацій, і зробити витвором все своє життя – в цьому і є суть тотальної імпровізації.

Майстерність імпровізації – це усвідомлений і цілеспрямований вибір оптимальної поведінки в ситуаціях людського спілкування. Тому театральну імпровізаційну гру можна розглядати як процес, у якому найбільш явно видимі закони й правила імпровізації.

Суть імпровізації у тому, що вона завжди ширша і об’ємніша ніж просто гра на сцені у спектаклі. Однак тільки через освоєння майстерності актора та інших театральних дисциплін можна освоїти імпровізаційну поведінку у повному обсязі.

Імпровізація існує незалежно від того, чи знаєте ви про неї чи ні. Вона як повітря, пронизує все наше існування.

Тільки усвідомлення і тренування імпровізації дає ключ до правильного й ефективного її використання на сцені та у житті.